دکتر نیر اعظم خوش خلق سیما به سمت سرپرست پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی منصوب شد
1394/07/12


طی حکمی از سوی دکتر اسکندر زند معاون وزیر و رییس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی دکتر نیر اعظم خوش خلق سیما به عنوان سرپرست پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی منصوب شد.

به گزارش روابط عمومی پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی در مراسم معارفه دکتر خوش خلق سیما و تکریم از دکتر بهزاد قره یاضی که روز شنبه یازده مهر ماه جاری  و با حضور دکتر اسکندر زند معاون وزیر و رییس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی، دکتر طهماسبی معاون پژوهشی سازمان و حجت الاسلام و المسلمین سعیدیان نماینده ولی فقیه در سازمان و تنی چند از روسای موسسات تحقیقاتی و مدیران پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاروزی در سالن جلسات حوزه ریاست پژوهشکده برگزار شد ابتدا پس از تلاوت آیاتی از قران مجید حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا سعیدیان نماینده محترم ولی فقیه در سازمان طی سخنانی به اهمیت واقعه غدیر و ضرورت رعایت اخلاق اسلامی در کارها پرداخت و در ادامه دکتر قره یاضی طی سخنانی  کوتاه، زیباترین دوران مدیریت خود را دوره مدیریت کنونی برشمرد و اقدامات خود را در زمینه جهت دار کردن تحصیلات تکمیلی و هدفمند کردن تحقیقات پژوهشکده در دوره مسوولیت تشریح کرد.

در ادامه مراسم دکتر حسینی سالکده معاون پژوهشی پژوهشکده به نیابت از همکاران به ذکر اوصاف کاری و جدیت کاری دکتر قره یاضی پرداخت . ایشان همچنین فلسفه ای که در زمینه علم در وجود دکتر قره یاضی موجود است را تحسین و عامل موفقیت ایشان در ادوار مختلف مدیریت برشمرد.

جلسه معارفه و تکریم با سخنان دکتر نیر اعظم خوش خلق سیما سرپرست جدید پژوهشکده ادامه یافت که ایشان ضمن تشکر از دکتر زند که بار دیگر به ایشان اعتماد کرده و این مسولیت را به عهده ایشان گذاشته است فراهم کردن زمینه های کاری تحقیقاتی با بستر سازی امکانات جانبی و ارتباط موثر با موسسات تحقیقاتی و دانشگاه ها و مراکز مهم داخلی و بین المللی را از مهمترین برنامه های خود برشمرد

در انتهای این مراسم دکتر اسکندر زند معاون وزیر و رییس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی سخنان خود را با تشکر از دکتر خوش خلق سیما بابت زحمات فراوان در هیات ممیزه سازمان آغاز و ایشان را فردی لایق، بادرایت و توانمند و با حمایت حداکثری محققین پژوهشکده دانست.

دکتر زند شرایط تحریم کشور را بهانه ای دانست تا به خود آمده و در این شرایط به فکر پیشرفت و خود اتکایی بیشتر بیفتیم.

ایشان همچنین وضعیت سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی را در شرایط حاضر دستخوش تغییرات وسیع اقلیمی و به تبع آن نیازهای بیشتر تحقیقاتی در کشور دانست.

معاون وزیر جهاد کشاورزی در گوشه ای دیگر از سخنان خود بر ضرورت کاربردی کردن و تجاری سازی طرح های تحقیقاتی و تقویت برون داده تاکید کرده و با انتقاد از کمی شدن مجموعه سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی بر چابک سازی سازمان و ضرورت صرفه جویی در هزینه های نگهداری تاکید کرد.

رییس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی با انتقاد از افزایش مطالبات و عدم ظرفیت پاسخگویی به این حجم مطالبات در سطح سازمان به تغییر رویکرد کشور در شرایط پسا تحریم و قطع وابستگی صرف به فروش نفت اشاره کرد و بر ضرورت برنامه ریزی مدون مدیران مجموعه سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی بر ارائه راه حل های عملی شرایط پسا تحریم تاکید کرد.

دکتر زند در پایان ضمن تاکید بر استفاده از محققین تاثیر گذار کشاورزی و پرهیز از هرگونه سیاسی کاری به تشریح اولویت ها و برنامه ریزی صحیح پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی به عنوان چتری برای سایر موسسات همکار اشاره کرده وبر ضرورت تحقیقات هدفمند و بازار طلبانه این پژوهشکده و تبدیل ایده و فکر به سرمایه اشاره داشت

در پایان این مراسم ضمن تقدیم لوح تقدیر به مناسبت تلاش جناب آقای دکتر قره­ یاضی بابت ریاست پژوهشکده، حکم انتصاب دکتر نیر اعظم خوش خلق سیما توسط دکتر اسکندر زند معاون وزیر و رییس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی تقدیم شد.

دکتر نیر اعظم خوش خلق سیما پیش از این علاوه بر مسولیت مشاور معاون وزیر و رییس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی و مسولیت دبیرخانه هیات ممیزه سازمان مذکور عهده دار مسولیت های مهمی چون معاون برنامه ریزی و پشتیبانی و قائم مقام پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی بوده است.

تعداد مشاهده خبر6 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
وزارت جهاد کشاورزی
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal